Strona w Budowie

Strona w Budowie – jak ukryć stronę WordPress?

Chcesz na swojej stronie internetowej zrobić zaślepkę „strona w budowie”, by inni nie podglądali, jak działasz nad swoją witryną? Zaślepka strony WWW jest naprawdę łatwa do zrobienia. Zobacz, jak to zrobić na WordPressie! 

Strona w Budowie

Jak ustawić zaślepkę na stronie WWW? Możesz to zrobić za pomocą wtyczki WP Maintenance Mode, która jest przetłumaczona na polski nazywa się WP Tryb konserwacji. Zainstaluj wtyczkę, pamiętając, by wcześniej zrobić backup swojej strony.

Po zainstalowaniu wtyczki włącz ją i poszukaj jej na liście wtyczek i kliknij ustawienia. Ustaw status na aktywny, by wtyczka działała. Kolejne, co musisz ustalić, to czy strona WWW ma być dostępna dla wyszukiwarek. Na wstępnym etapie warto tutaj zostawić opcję „nie”.

W Rola back-end możesz wybrać, jakie role na WordPressie mogą mieć dostęp, pozostałe informacje możesz zostawić bez zmian. Zapisz ustawienia i przejdź do strony głównej. Nic się nie zmieniło?  To z powodu  zalogowania do panelu WordPressa, jednak wystarczy, że wejdziesz w tryb prywatny, by zobaczyć komunikat o trybie konserwacyjnym.

WordPress przerwa techniczna

Jak zmienić wygląd komunikatu? Wejdź jeszcze raz w ustawienia wtyczki i zmień aktualny tekst w dziale „Wygląd”. W polu tekst możesz dopisać, kiedy strona WWW będzie działała ponownie, by Twój czytelnik wiedział, kiedy może na nią wrócić. Poniżej możesz wybrać rodzaj tła. Do wyboru masz własny kolor, przesłane tło, czy uprzednio zdefiniowane tło. Dalej możesz wybrać kolor czcionki. Gdy uzupełnisz już wszystkie pola, zapisz ustawienia i sprawdź, jak wygląda Twoja strona główna.

B34 Serwis
B34 Serwis

NICE – automatyka do bram