Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe to dzisiaj jeden z podstawowych sposobów na odpowiednie zabezpieczenie swojego domu. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić sobie spokój i pewność, że dobrze zadziałają, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami w tym temacie.

Jak zbudowane są drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe są przede wszystkim solidne, grube i mocno zbudowane.
Ich wnętrze wypełniają materiały izolacyjne i dźwiękochłonne oraz pręty z metalowe. Powierzchnie drzwi stanowi umocniona blacha, najczęściej o grubości co najmniej 1,5 mm. Drzwi wejściowe powinny mieć zamek ryglowany z 4 ryglami, wysuwającymi się w trzech kierunkach, im więcej rygli tym drzwi są bardziej odporne na wyważania i droższe. Należy również zwrócić uwagę na wszelkie atesty, które oferuje producent, i kupowanie takich drzwi w autoryzowanych salonach sprzedaży.

Jak wybrać?

Najważniejszymi elementami jest skrzydło z atestowanym zamkiem z m.in 4 ryglami, a także ościeżnica. Skrzydło powinno spełniać normę minimum klasy trzeciej lub czwartej zależności od naszych potrzeb, powinny być mocne, stalowe lub metalowe, a przede wszystkim w środku dodatkowo wzmocnione kratownicą z prętów metalowych. Wypełnienie najczęściej wykonuje się m.in z wełny mineralnej, ale również z pianki poliuretanowej i styropianu. Pręty mogą być również skręcane, co jest jeszcze większym zabezpieczeniem.

Po zakupie drzwi należny również pomyśleć o ich montażu, które powinny być zamontowane przez profesjonalistów. Samodzielny montaż źle wykonany może doprowadzić do ich uszkodzenia i utraty gwarancji. W przypadku skorzystania z profesjonalnych grup montażowych jest wydłużenie gwarancji nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *